چگونه فروشگاهم را در «۲ کیلو اینستا» ثبت کنم؟

آموزش به صورت متنی

برای ثبت فروشگاه در «۲ کیلو اینستا»، کافیست در تلفن همراه خود دکمه «میزکار» در قسمت پایین، سمت چپ صفحه و در رایانه دکمه «ثبت رایگان فروشگاه» در قسمت بالا، چپ صفحه وبسایت «۲ کیلو اینستا» را انتخاب کنید تا بعد از ثبت‌نام اولیه وارد مراحل ثبت فروشگاه در «۲ کیلو اینستا» شوید. مراحل ثبت فروشگاه در ادامه به صورت قدم به قدم توضیح داده شده‌اند.

پیشنهاد می‌کنیم پیش از ثبت فروشگاه، «شرایط ثبت فروشگاه در ۲ کیلو اینستا» را مطالعه نمایید.

در این بخش نام فروشگاه خود را وارد کنید. به چند مورد از نمونه‌های درست در زیر اشاره می‌کنیم:

 • تولیدی پوشاک سپیدار
 • مزون آفتاب
 • سالن زیبایی نگین
 • آموزشگاه زبان فردا
 • و…

کالا یا خدماتی که ارائه می‌کنید را در نام فروشگاه ننویسید! برای مثال از وارد کردن چنین مواردی به عنوان نام فروشگاه به شدت خودداری کنید:

 • ادمین پیج
 • آموزش زبان ۰ تا ۱۰۰ در ۱۰ روز
 • محصولات آرایشی و بهداشتی با کیفیت
 • خدمات پوستی
 • فروش انواع کتاب
 • انجام خدمات عکاسی
 • و…

در اولین قدم و پس از ورود به صفحه ثبت فروشگاه، شما باید دسته بندی مناسب فروشگاه خود را انتخاب کنید. فروشگاه های ثبت‌شده در «۲ کیلو اینستا» به سه دسته بندی اصلی تقسیم می‌شوند. کالا، خدمات و غذا. با انتخاب هر کدام از این دسته بندیها، زیردسته‌های آن‌ها به شما نمایش داده می‌شوند. انتخاب دقیق دسته بندی و زیردسته‌ها، مرتبط‌ترین خریداران را در کمترین زمان ممکن به شما می‌رساند.

در این مرحله باید موقعیت مکانی فروشگاه خود را انتخاب کنید. انتخاب استان برای فروشگاه اجباری است. شما می‌توانید محدوده فروشگاه خود را پس از انتخاب استان و شهر، در قسمت آدرس و یا از طریق لوکیشن، دقیق بر روی نقشه انتخاب نمایید.

حال باید تلفن تماس خود را برای درج در فروشگاه ثبت کنید. کاربران از طریق این اطلاعات با شما در ارتباط خواهند بود. درج شماره تماس برای ثبت فروشگاه در «۲ کیلو اینستا» اختیاری است ولی وارد کردن آن به شدت توصیه می‌شود. چون اعتماد بیش‌تری ایجاد می‌کند.

مهم‌ترین بخش هر فروشگاه در «۲ کیلو اینستا» آی‌دی صفحه اینستاگرام است. چرا که اگر فروشگاهی بدون آی‌دی ثبت شود یا آی‌دی آن به اشتباه وارد شده باشد اولاً در سایت منتشر نمی‌شود، دوماً کاربر نمی‌تواند فروشگاه را در اینستاگرام پیدا کند!

در این بخش آی‌دی صفحه اینستاگرام خود را حتما بدون @ وارد کنید.

در این بخش می‌توانید سال ایجاد صفحه فروشگاه خود در اینستاگرام را وارد کنید. وارد کردن آن اجباری نیست ولی خیلی از کاربرها قدمت داشتن صفحه‌های اینستاگرامی را به نوعی نشانه اعتبار بیش‌تر می‌دادند. پس اگر صفحه اینستاگرامی فروشگاه شما دارای قدمت می‌باشد وارد کردن سال ایجاد آن مورد تاثیرگذاری خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین بخش‌های هر فروشگاه در «۲ کیلو اینستا»، بخش خدمات فروشگاه است. در این بخش هر فروشگاه باید مشخص کند که در اینستاگرام چه خدماتی به کاربران ارائه می‌دهد. هر چه خدماتی که یک فروشگاه ارائه می‌دهد بیش‌تر باشد، قطعاً جذابیت بیش‌تری نزد کاربر خواهد داشت.

توجه داشته باشید که انتخاب تعدادی از خدمات، نیازمند ارائه توضیح در خصوص خدمت انتخابی می‌باشد و اگر توضیح ثبت‌شده برای هر خدمت مورد قبول نباشد، آن خدمت از صفحه فروشگاه حذف می‌شود.

خدماتی که نیاز به توضیح بیش‌تر دارند:

 • ارسال رایگان
 • ضمانت بازگشت وجه
 • ضمانت کالا
 • خدمات پس از فروش

توجه کنید! اگر خدماتی را انتخاب کنید که ارائه نمی‌دهید، پس از بررسی توسط «۲ کیلو اینستا» و یا به واسطه گزارش کاربران، آن خدمات از صفحه فروشگاه شما حذف خواهند شد و اگر مجددا چنین مواردی برای فروشگاه ثبت‌شده تکرار شود، فروشگاه از «۲ کیلو اینستا» حذف خواهد شد.

در این بخش اگر فروشگاه شما دارای فروشگاه اینترنتی خارج از اینستاگرام می‌باشد، می‌توانید آدرس سایت آن را وارد نمایید.

در این مرحله می‌توانید برای فروشگاه خود عکس انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که آمار نشان داده است که فروشگاه های دارای تصویر تقریبا سه برابر فروشگاههای بدون تصویر بازدید دارند. شما برای هر فروشگاه می‌توانید تنها یک عکس آپلود کنید. حجم عکس‌ها حداکثر می‌تواند ۵ مگابایت باشد. عکس‌های انتخاب‌شده باید باکیفیت، واقعی و مطابق با قوانین درج عکس باشند. شما می‌توانید برای آشنایی هر چه بیشتر با قوانین درج عکس برای فروشگاه، توضیحات مربوط به راهنمای درج تصویر برای فروشگاه در «۲ کیلو اینستا» را مطالعه فرمایید.

با انتخاب گزینه «انتخاب عکس»، شما می‌توانید عکس جدیدی گرفته و برای فروشگاه خود آپلود کنید، یا این که از تصاویر موجود در گالری خود برای این کار استفاده نمایید.

در این بخش باید شرح مختصر ولی مفید، از کالا و یا خدماتی که ارائه می‌کنید را بنویسید. هر چه توضیحات این بخش را بهتر و دقیق‌تر وارد کنید، کاربر بهتر متوجه کالا و خدمات شما می‌شود.

در این بخش به وضوح اعلام کنید که مشتری برای سفارش کالا یا خدمات شما باید چه اقداماتی را انجام دهد.

حال فروشگاه شما در صف بررسی قرار خواهد گرفت. شما می‌توانید وضعیت فروشگاه خود را از صفحه میز کار من در بخش فروشگاه ها مشاهده نمایید.

اگر طی ۴۸ ساعت آینده فروشگاه شما تایید نشد می‌توانید برای اطلاع از علت آن به پشتیبانی پیام دهید.

لازم به ذکر است که در این مرحله امکان ویرایش و حذف فروشگاه نیز قبل از تایید شدن وجود دارد.